Változások az iskolai Covid szabályokban!

A szeptemberi esetszámok alapján egyre kevesebb a koronavírus-fertőzött hazánkban. Ennek tekintetében a Belügyminisztérium új szabályok bevezetéséről értesítette a magyarországi iskolákat: már nem kell kötelezően karanténba vonulnia annak, aki igazolt fertőzöttel érintkezett, annak öt napon keresztül maszkot kell hordania.

Ez a szabály mindenkire vonatkozik beoltottságtól függetlenül.
Nincs különbség oltott és oltatlan között.

A továbbiakban a karantén annak kötelező, aki igazoltan fertőzött. Hét napot kell elszigetelten eltöltenie, ami után gyógyultnak számít. Ha a negyedik napon nem tapasztal lázat vagy légúti fertőzés tüneteit, akkor negatív gyorsteszttel az ötödik napon ismét részt vehet a tanításon a gyermek. A covid fertőzöttséget a gyermekorvos jelenti be az ÁNTSz-nek.

Kérek minden szülőt, amennyiben covid fertőzés jeleit látja gyermekén, kérem vigye orvoshoz és ne hozza be az iskolába.