Hargitán jártak a kisszállási és kunfehértói diákok

Október 18-án a Határtalanul program keretében a két iskola nyolcadikos tanulói Erdélybe utaztak, ahol gyönyörű tájakon jártak és bámulatos épületeket csodálhattak meg, amik egykor anyaországunk részei voltak. Kirándulásuk október 22-én ért véget, aminek minden percét kihasználták.

Megcsodálhatták Nagyszeben belvárosát, kirándulást tettek a Medve-tóhoz és a Parajdi Sóbánya csodálatos természeti értékéhez. Megkoszorúzták Tamási Áron sírhelyét Farkaslakán. Megmászták a Madarasi Hargitát, ami az alföldi síksághoz szokott embereknek igazán feladta a leckét A látvány leírhatatlan, megérte a fáradtságot. Megálltak egy fotó erejéig a Zetelaki víztározónál, megnézték a Mini-Erdély parkot is, majd megkoszorúzták Orbán Balázs sírhelyét. Az utolsó napon Segesvár történelmi belvárosában tettek egy sétát. Élményekkel telve tértek haza, ahol egy értékelő óra keretében bemutatták az ott látott történelmi és természeti értékeket.

Forrás: https://halasinfo.hu/hargitan-jartak-a-kisszallasi-es-kunfehertoi-diakok/