Szlovénia és Horvátország kirándulás

Iskolánk a fehértói hetedikes tanulókkal közösen határtalanul kiránduláson járt Szlovénia és Horvátország területén. Megismerkedtünk az ott élő magyar kissebbséggel, a magyar történelmi és építészeti emlékekkel, beszélgettünk kint élő magyarokkal. Természetesen volt idő Szlovénia legszebb természeti értékeinek megismerésére is, meglátogattuk az Adriai-tengert, ami örök emlék marad a gyerekeknek. Utunkat Horvátország magyar történelmi emlékhelyeivel zártuk. Jártunk Fiuméban, Opatiában, Zágrábban, Varasdon és Csáktornyán is. Csodálatos hetet tudunk magunk mögött. Néhány kép az útról.